Kuhusu Jeshi Kwa Kidato cha 6 Wa Mwaka Huu
Student of the Month: Meet our May student of the Month - Francis John Likena from Morogoro (Form 2, King'ongo Secondary School)

Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Share Topic: GooglePlus Facebook Twitter
Kuhusu Jeshi Kwa Kidato cha 6 Wa Mwaka Huu
Tz-Boy Offline
Regular User
Registered

Posts: 4
Thanks Given: 0
Thanks Received: 0 in 0 posts
Joined: Mar 2014
Reputation: 0
Friend:  Add as Friend

Points: 0.00 points
Post: #1
Kuhusu Jeshi Kwa Kidato cha 6 Wa Mwaka Huu

0
0
 Kunatetesi Nazisikia Kuhusu Kwamba Mwaka Huu Kunauwezeano Pasikuwepo Na Jeshi Kuna Ukweli wowote???
03-01-2014 09:36 PM
Find all posts by this user Add Thank You Quote this message in a reply
Given Offline
Member
*******
Registered

Posts: 56
Thanks Given: 16
Thanks Received: 19 in 13 posts
Joined: Feb 2014
Reputation: 0
Gold Friend:  Add as Friend

Points: 55.87 points
Country: Tanzania
Post: #2
RE: Kuhusu Jeshi Kwa Kidato cha 6 Wa Mwaka Huu

0
0
Kuna teacher mmoja Jitegemee kasema serikali imetenga fungu la kutosha kwenda lazima!

The Lord is my shepherd, I shall not want.
03-01-2014 09:42 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
lunodzo mwinuka Offline
Regular User
Registered

Posts: 7
Thanks Given: 0
Thanks Received: 4 in 4 posts
Joined: Feb 2014
Reputation: 0
Friend:  Add as Friend

Points: 2.00 points
Post: #3
RE: Kuhusu Jeshi Kwa Kidato cha 6 Wa Mwaka Huu

0
0
Jeshi lipo palepale; kilichopo ni funun za serikali bt not official announcement f the gov
 
04-05-2014 04:28 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Brilliant Wizzy Offline
Regular User
Registered

Posts: 1
Thanks Given: 0
Thanks Received: 0 in 0 posts
Joined: Aug 2014
Reputation: 0
Friend:  Add as Friend

Points: 0.00 points
Post: #4
RE: Kuhusu Jeshi Kwa Kidato cha 6 Wa Mwaka Huu

0
0
 daah!!!mimi niliskia alipo coz f election
08-30-2014 02:11 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Given Offline
Member
*******
Registered

Posts: 56
Thanks Given: 16
Thanks Received: 19 in 13 posts
Joined: Feb 2014
Reputation: 0
Gold Friend:  Add as Friend

Points: 55.87 points
Country: Tanzania
Post: #5
RE: Kuhusu Jeshi Kwa Kidato cha 6 Wa Mwaka Huu

0
0
 Kwa wa awamu ya pili lazima waende tu. Ila baada ya walioenda sasa wanaofuata ni walimu.

The Lord is my shepherd, I shall not want.
08-30-2014 06:00 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


You may also like these discussions:
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Post Icon Matokeo Ya Upimaji Wa Kitaifa Wa Kidato Cha Pili (ftna) 2016 MyElimu 1 352 01-19-2017 03:26 PM
Last Post: Prof Njavike
Post Icon Sera Mpya Ya Elimu Ya Mwaka 2015. MyElimu 0 4,684 07-22-2015 11:12 AM
Last Post: MyElimu
Post Icon Jkt Yatangaza Mafunzo Kwa Wanafunzi Wahitimu Kidato Cha Sita 2015 MyElimu 1 15,095 05-23-2015 09:43 PM
Last Post: Christopher msuya



User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)